SWKS Sztejnert, Winnicka, Kowalczuk, Sosnowska Sp.j. - Warszawa

PL

EN

DE

Aktualności

>07.06.2018

 

Ukazało się kolejne wydanie Getting The Deal Through - Distribution&Agency, gdzie autorkami polskiego rozdziału są adw. Olga Sztejnert-Roszak i r.pr. Magdalena Kowalczuk-Szymańska.  Pdf rozdziału na temat prawa polskiego jest dostępny tutaj.

 

Reproduced with permission from Law Business Research Ltd. This article was first published in Getting the Deal Through – Distribution & Agency 2018 (Published: April 2018). For further information please visit www.gettingthedealthrough.com.

 

>27.07.2017

 

W dniach 9 - 10 czerwca 2017 roku odbyła się w Paryżu doroczna konferencja organizowana przez International Distribution Institute, w której uczestniczyła r. pr. Magdalena Kowalczuk - Szymańska, ekspertka tej organizacji w zakresie franchisingu. Podczas sesji głównej uczestnicy konferencji dyskutowali m.in. na temat dostosowania istniejących modeli dystrybucji do potrzeb konsumentów i zmieniających się okoliczności, w szczególności w związku z globalnym wzrostem znaczenia obszaru e-commerce. Jednym z tematów sobotniej części warsztatowej było zagadnienie re-brandingu i zmian know-how w umowie franczyzy. To, co odróżniało tegoroczną konferencję od wcześniejszych, to silna reprezentacja prawników oraz przedsiębiorców z Chin, którzy podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie budowania strategii biznesowych w tym kraju.

 

>23.05.2017

 

W dniach 3-5 maja 2017 roku w Zurychu odbyła się konferencja zorganizowana przez International Bar Association (IBA), w której udział wzięła adw. Marcelina Sosnowska-Rudnik. Konferencja dotyczyła prawa procesowego i sporów sądowych, a jej tematem przewodnim był wpływ nowych technologii na postępowania sądowe. Udział w konferencji wzięło ponad 300 adwokatów/radców prawnych z całego świata, co pozwoliło na szeroką wymianę doświadczeń.

 

>14.04.2017

 

Miło nam poinformować, że od marca 2017 roku do grona współpracowników naszej Kancelarii dołączyła Agata Mielczarek, aplikantka adwokacka pierwszego roku. Agata ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, przy czym część programu studiów realizowała w Radboud University Nijmegen w Holandii oraz w Instanbul Bilgi University w Turcji. Wspiera SWKS w bieżącej obsłudze Klientów, w szczególności anglojęzycznych.

 

>13.09.2016

 

Adw. Olga Sztejnert-Roszak została wskazana przez Who'sWhoLegal jako specjalista w zakresie franchisingu w Polsce. Informacja prasowa na ten temat znajduje się tutaj.

 

>21.06.2016

 

Adw. Olga Sztejnert-Roszak wzięła udział jako arbiter w ćwierćfinałach V Edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan, organizowanego przez Konfederację Lewiatan. Konkurs należy do kategorii tzw. moot courts - popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. Konkurs Arbitrażowy Lewiatan jest największym w Polsce konkursem typu moot court, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich.

 

>16.06.2016

 

Informujemy z radością, że 16 czerwca 2016 r. przyszła na świat Nela Szymańska - pierwsze Dziecko naszej Kancelarii.

 

>31.05.2016

 

W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Berlinie odbyła się 7 światowa konferencja organizowana przez grupę kobiet-prawników (Women Lawyers’ Interest Group) działającą w ramach International Bar Association (IBA). Tematem przewodnim konferencji było prawo a zmieniający się świat i to, jak kobiety będące prawnikami mogą przyczynić się do rozwoju prawniczej profesji. Kancelaria SWKS była reprezentowana na konferencji przez adw. Marcelinę Sosnowską-Rudnik. Na konferencji dużo czasu poświęcono aktualnym światowym trendom w profesji prawniczej. Konferencja była również doskonałym polem dla wymiany informacji o roli kobiet-prawników w poszczególnych państwach. Na konferencji nie zabrakło również tematów stricte merytorycznych, zorganizowano bowiem 3 interesujące panele dyskusyjne: 1 – przyszłość transakcji M&A, 2 – innowacyjność w postępowaniach sądowych (dowody elektroniczne), 3 – uchodźcy i ich prawo do pracy.

 

>31.01.2016

 

27 stycznia 2016 r. już po raz drugi w kancelarii SWKS odbyło się seminarium dla Klientów poświęcone prawu pracy. Tym razem omawiane były przede wszystkim przepisy przejściowe dotyczące umów o pracę na czas określony i związane z ich zastosowaniem praktyczne konsekwencje oraz nowe przepisy regulujące możliwość korzystania z urlopów rodzicielskich przez pracowników. Wszystko to w związku z wchodzącą w życie 22 lutego 2016 r. nowelizacją kodeksu pracy oraz nowelizacją, która weszła w życie 2 stycznia 2016 r. Z radością konstatujemy, że seminaria są zawsze doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi Klientami, a ich dobra i rzeczowa atmosfera sprawia, że już planujemy kolejne.

 

więcej >>

Kontakt

SWKS Sztejnert, Winnicka,

Kowalczuk, Sosnowska Sp.j.

 

ul. Nowogrodzka 68

02 - 014 Warszawa

Telefon:

+48 22 48 63 099

Fax:

+48 22 48 63 133

Email:         office@swks.com.pl

Formularz

Copyright © 2015 swks.com.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone

All Rights Reserved.

Projekt i wdrożenie: forevermedia.pl