SWKS Sztejnert, Winnicka, Kowalczuk, Sosnowska Sp.j. - Warszawa

PL

EN

DE

Aktualności

>07.06.2018

 

W dniach 24-26 maja 2018 roku adw. Marcelina Sosnowska-Rudnik uczestniczyła w konferencji organizowanej przez AIJA International Association of Young Lawyers – organizację zrzeszającą prawników w wieku poniżej 45 roku życia. W konferencji wzięło udział około 250 prawników, głównie z Europy. Świetnie zorganizowana przez polską jednostkę AIJA konferencja w Warszawie koncentrowała się na dwóch obszarach praktyki prawnej – corporate governance oraz relacji prawnik-klient. Wydarzenia tego typu są doskonałą platformą do wymiany doświadczeń z europejskich sal sądowych i życia prawniczego.

 

>06.06.2018

 

Z radością informujemy, że nasza kancelaryjna koleżanka – apl. adw. Martyna Prasał pozytywnie zdała egzamin adwokacki i oczekuje obecnie na uroczyste ślubowanie oraz wpis na listę adwokatów wykonujących zawód.

 

>16.05.2018

 

Adw. Olga Sztejnert-Roszak została po raz kolejny wskazana przez Who'sWhoLegal jako rekomendowany prawnik w Polsce w zakresie franchisingu (www.whoswholegal.com).

 

 

>06.03.2018

 

Adw. Olga Sztejnert-Roszak jest współautorem książki "Porozumienia dystrybucyjne w prawie konkurencji", która jest częścią międzynarodowego projektu. W jego ramach, książka o analogicznych tytułach zostanie opublikowana w 16 europejskich jurysdykcjach. 3 maja w Brukseli planowany jest European Distribution Law Day, poświęcony europejskiemu prawu dystrybucji i promocji książki. Weźmie w nim udział wielu międzynarodowych ekspertów zajmujących się prawem konkurencji i prawem dystrybucji. Szczegóły na temat tego projektu można znaleźć na stronie www.europeandistributionlaw.com. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej imprezie!

 

>12.02.2018

 

„Kancelaria SWKS nawiązała współpracę z brytyjskim wydawnictwem Getting The Deal Through. W roku 2018 ukażą się dwie anglojęzyczne publikacje współtworzone przez adw. Olgę Sztejnert-Roszak i r.pr. Magdalenę Kowalczuk-Szymańską: "Agency&Distribution" oraz „Franchising”. Prawo dystrybucji od powstania Kancelarii pozostaje jedną z naszych ulubionych dziedzin prawa.

 

>06.12.2017

 

Kancelaria SWKS rozpoczęła współpracę z wydawnictwem Portale Medyczne (www.portalemedyczne.pl), publikującym newsy, artykuły i wywiady związane z medycyną i leczeniem. Od dziś na stronie www.portalemedyczne.pl ukazywać się będą artykuły na temat prawa medycznego autorstwa adw. Marceliny Sosnowskiej-Rudnik. Pierwszy właśnie się ukazał i jest dostępny tutaj. Zapraszamy do lektury!

 

>15.11.2017

 

W dniu 15 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Specjalnych nr 109 w Warszawie, prowadzonym dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową i złożoną, odbyła się kolejna edycja warsztatów „Marz Kartkę”. Kancelaria SWKS była reprezentowana przez adw. Marcelinę Sosnowską-Rudnik. W warsztatach wzięło udział wielu wychowanków wspomnianej szkoły, którzy przy pomocy przedstawicieli warszawskich firm tworzyli projekt kartki z życzeniami na Boże Narodzenie. Efekt jak zwykle jest niesamowity! SWKS od kilku już lat wspiera tę inicjatywę, a stworzoną kartkę rozsyła z życzeniami do swoich Klientów i Bliskich. Zachęcamy do przyłączenia się do tej inicjatywy, na przykład poprzez zakup kartek (dochód z zakupu kartek przeznaczony jest dla dzieci ze wspomnianej szkoły oraz na zakup materiałów do przeprowadzenia warsztatów w kolejnym roku). Zdjęcia z warsztatów dostępne są tutaj oraz tutaj.

 

>22.11.2017

 

18 listopada 2017 r. we Frankfurcie odbyło się kolejne robocze spotkanie Anwaltskooperation - stowarzyszenia niemieckojęzycznych adwokatów zajmujących się prawem dystrybucji. W spotkaniu wzięła udział adw. Olga Sztejnert-Roszak. Było ono - jak zwykle - okazją do omówienia najnowszego orzecznictwa krajowego i europejskiego dotyczącego dystrybucji (tym razem przede wszystkim umowy agencyjnej) oraz przedyskutowania planów Anwaltskooperation na przyszłość. Kolejne spotkanie zaplanowane jest na maj 2018 r. i odbędzie się w Amsterdamie.

 

>05.11.2017

 

20 i 21 października 2017 r. Madryt gościł prawników znajdujących się na liście tzw. "zaufanych adwokatów" niemieckiej organizacji Centralvereinigung Deutscher Wirtschaftsverbände für

Handelsvermittlung und Vertrieb (CDH) e.V. z siedzibą w Berlinie. Międzynarodowe spotkania prawników CDH odbywają się co dwa lata. Polskę reprezentowała adw. Olga Sztejnert-Roszak, która jest jedynym polskim adwokatem na liście CDH. Organizacja skupia agentów i dystrybutorów niemieckich oraz oferuje im pomoc i wsparcie w prowadzeniu biznesu. Nową formą takiego wsparcia, prezentowaną podczas spotkania w Madrycie, była platforma CDH legal, zapewniająca m.in. możliwość pokrycia kosztów sądowych agenta lub dystrybutora będącego członkiem CDH w przypadku dochodzenia przez niego roszczeń przed sądem. Spotkanie stworzyło jednak przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, informacji na temat najnowszego orzecznictwa sądowego i trendów legislacyjnych w zakresie prawa dystrybucji pomiędzy adwokatami z wielu krajów Europy, w tym m.in. z Niemiec, Włoch, Austrii, Danii i Belgii. Kolejne spotkanie już za dwa lata we Frankfurcie.

 

 

więcej >>

Kontakt

SWKS Sztejnert, Winnicka,

Kowalczuk, Sosnowska Sp.j.

 

ul. Górnośląska 16 lok. 17

00 - 432 Warszawa

Telefon:

+48 22 48 63 099

Fax:

+48 22 48 63 133

Email:         office@swks.com.pl

Formularz

Copyright © 2015 swks.com.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone

All Rights Reserved.

Projekt i wdrożenie: forevermedia.pl